بلاگ

برش شورت زنانه و مردانه در تیراژ بالا-صفر تا100مراحل

برش شورت زنانه

برش شورت زنانه در تولیدی ها چگونه انجام میشود؟برش شورت زنانه و دخترانه،شورت مردانه پادار و حتی برش شورت نوزادی بچه گانه دارای مراحلی مشابه هستند.

مجموعه بانو برا در زمینه تولید و پخش عمده لباس زیر از بازار تهران فعالیت دارد و تمام تجربیات خود را در زمینه برش شورت برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد.

در صورتی که برای مصرف شخصی نیاز به آموزش برش شورت زنانه دارید ویدیو پایین را مشاهده کنید.ولی در صورتی که قصد یادگیری برش شورت زنانه در تیراژ بالا دا دارید در ادامه با ما همراه باشید.

برش شورت زنانه

در برش شورت ما به چند وسیله مهم نیاز داریم که در پایین فهرست کرده ایم:

  • پارچه تمام نخی بدون حساسیت جهت اعمال برش
  • قیچی برش:قیچی های برقی در مدل در بازار موجود میباشد.قیچی برش گرد یا هشت پر و مدل بعدی قیچی برش عمود میباشد که برای برش در تیراژ بالاست.
  • میز برش متناسب با عرض پارچه(عرض میز برش حداقل یک متر برای پارچه های نخی دولا)
  • گیره مخصوص برای نگه داشتن پارچه ها از گوشه
  • قد زن یا قیچی دستی
  • گونیای بزرگ مخصوص خیاطی
برش شورت
برش شورت در تیراژ پایین با قیچی هشت پر

الگوی شورت

در قدم صفر قبل از اینکه بخواهید سراغ برش شورت زنانه بروید نیاز مند یک الگوی استاندارد و بدون خطا دارید از این رو باید یک مدل را انتخای کرده و از یک الگو ساز ماهر کمک بگیرید تا کمترین خطا را داشته باشید.

حتما از الگوی اولیه یک عدد شورت برش زده و بدوزید تا درصورت وجود خطا در تنخور آن را برطرف کنید.بدین منظور نیاز است تا الگوی شورت را به سمتی که پارچه کش میاید بیندازید به طوری که وقتی شورت را میپوشیم در عرض بدن کش بیاید و در تن راحت باشد.

اولین قدم برش شورت در تیراژ بالا

پس از تهیه پارچه مناسب لوازم نام برده در بالا بسیار ضروری میباشد.بطوری که در نبوده یکی از اقلام برش شورت با خطا انجام میشود.

پارچه شورت
اگر در رابطه با خرید پارچه شورت اطلاعات کافی ندارید مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

در قدم اول باید یک لایه پارچه بر روی میز برش پهن کنیم و با استفاده از الگو های موجود و تایید شده بر روی یک لایه از پارچه کنار هم کنارهم با خودکار میکشیم.این روش قدیمی در بین برشکاران میباشد و در صورتی که میخواهید از این مرحله گذر کنید میتوانید الگوی شورت خود را به مراکز پلت بدهید تا در تعداد مورد نیاز از روی الگوی شما پلت بگیرند.

برای تهیه پلت نیاز است یک سایز از الگوی خود را به مراکز پلت بدهید تا در سایز بندی و تعداد دلخواه برای شما چینش را انجام دهند.

روند برش شورت زنانه و مردانه

در اینجا با استفاده از روش های قدیمی یا الگو هارا روی پارچه کشیدید یا به پلت داده اید تا برای شما چینش الگو هارا انجام دهد.بسیار ضروری است که اطلاعات کاملی به شخصی که پلت را برای شما انجام میدهید بدهید.از جمله کش پارچه تنها به عرض میباشد و عرض پارچه چقدر است.

هممیشه مقدار پلت خود را یک الی دوسانت کمتر از عرض پارچه در نظر بگیرید اگر فروشنده پارچه عرض پارچه را به شما 70 گفته است شما 69 68 در نظر بگیرید زیرا در وسط طاقه پارچه موج هایی وجود دارد و عرض پارچه کمتر میشود.

در قدم بعدی با توجه با متراژ تعداد شورت ها بر روی پلت با استفاده از گونیا ابتدای پارچه را صاف برش میزنید و در متراژ پلت پارچه را پهن کنید.اگر متراژ پلت 1.5 متر شده است شما پارچه را به طول 1.52پهن کنید و از هر طرف یک الی دوسانت اضافه در نظر بگیرید.

در پهن کردن پارچه باید هربار که یک لا پارچه پهن کردید با استفاده از قیچی دستی که روشی قدیمی است پارچه را برش بزنید.امروزه دستگاه های قد زن کار را راحت کرده است.

سپس که کامل پارچه را پهن کردید پلت را بر روی پارچه انداخته و کنار های آنرا با دقت گیره های مخصوص را بزنید بصورتی که بر روی خط هایی که باید برش بخورد نیفتد.

برش شورت با قیچی برقی

در این مرحله نیاز است با قیچی برقی شناخت کافی داشته باشید تا برش را شروع کنید.به دقت تیکه های کوچک شورت که قسمت های وسط شورت میباشد را جدا کنید و سپس به قسمت های بزرگتر بروید.از روی خطوط شروع به برش کنید و درجایی از پارچه احساس کردید نمیبرد و پارچه را هل میدهد یا نیاز به تیز کردن تیغ دارد و یا نیاز به تعویض تیغ است.

برش شورت
برش شورت در تیراژ بالا با قیچی برقی

بعد از برش شورت

پس از برش شورت زنانه و مردانه به مرحله دوخت میرسیم.

در صورتی که میخواهید ویدیویی از مراحل دوخت لباس زیر و شورت برای شما بگذاریم و جایی از مطالب برای شما سخت و نا مفهوم بوده است در قسمت نظرات بیان کنید تا به صورت صریح برای شما توضیح دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *